Atrakcyjne piersi, co to znaczy ?

O atrakcyjności swojego ciała od czasu do czasu myśli każdy, lecz najczęściej myśli takie zaprzątają damskie głowy. Mężczyźni dość łatwo przechodzą do porządku dziennego nawet posiadając taki, czy inny defekt. Natomiast kobiety nawet nie posiadając defektu są w stanie go sobie wymyślić. I wciąż narzekać, że za długi nos, za krótkie nogi, zbyt duża masa ciała, brak talii, za krótkie ręce, czy za mały biust. Mało która kobieta widzi zalety swojego ciała. Zazwyczaj wszystkie kobiety widzą w sobie tylko wady, lecz bardzo często są to urojone wady. I tak mocno te wady wpajają sobie i swojemu mężczyźnie, że w końcu i on zaczyna w to wierzyć. Takie wpajanie mężowi, czy partnerowi swoich wad jest bezcelowe, niepotrzebne, a nawet szkodliwe w relacji mężczyzna – kobieta. Każda kobieta powinna postępować wprost przeciwnie. Wpajając swojemu mężczyźnie swoje istniejące zalety, a nawet te, których nie ma. Gdyż mężczyzna często sugeruje się tym, co słyszy, a nie tylko tym, co widzi. I w związku z tym można mu dużo mówić dobrego lub złego.

Dlaczego kobiety myślą o powiększeniu biustu ?
Wiele pań myśli o powiększeniu biustu, gdyż duży biust kojarzy im się z kobiecością i atrakcyjnością. I w związku z tym wiele kobiet zastanawia się nad tym, jakie są metody powiększania biustu ? Oczywiście najczęściej powodem podjęcia decyzji o powiększeniu piersi jest chęć podobania się mężowi lub partnerowi. Lecz, czy takie narażanie swojego zdrowia, a nawet życia dla dobra partnera ma sens ? Raczej nie bardzo, gdyż każdy zabieg chirurgiczny jest ryzykiem, a w tym również zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Operacyjne powiększenie piersi, czyli wstawienie implantów zawsze pociąga za sobą ból i ryzyko związane ze znieczuleniem, oraz ryzyko powikłań pooperacyjnych. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy warto podejmować decyzję o zabiegu kosmetycznym skoro nie jest on potrzebny dla zdrowia. Lecz tylko dla spełnienia męskich fantazji, czy zaspokojeniu własnej próżności, o atrakcyjnym ciele. Tym bardziej, że zabiegi chirurgi kosmetycznej nie zawsze pozwalają osiągnąć pożądany efekt.
Operacyjne powiększanie biustu jest przez wiele osób krytykowane, lecz wciąż spora ilość kobiet myśli o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg polegający na wstawieniu wkładek sylikonowych jest operacją wykonywaną pod pełną narkozą. A po zabiegu konieczna jest kilkutygodniowa rekonwalescencja.

Inne powody zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
Bywa, że czasem istnieją poważne powody, dla których kobieta myśli o zabiegu estetycznym. Na przykład powodem utrapień kobiet są czasem nierówne piersi, których różnicę widać nawet przez ubranie. Kobiety takie pragną doprowadzić do jednakowego rozmiaru obydwie piersi, bo czują dyskomfort psychiczny, gdy jedna pierś bardzo odstaje od drugiej.

Naturalne powodu powiększania piersi
Lecz chcąc powiększyć biust nie zawsze trzeba decydować się na zabieg operacyjny.
– Można stosować naturalne metody ujędrnienia i powiększania biustu za pomocą masażu.
– Istnieje też możliwość powiększenia piersi tłuszczem. Zabieg taki wymaga interwencji lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Dużą zaleta tego zabiegu jest to, że piersi są łudząco podobne do naturalnych, czego nie ma w piersiach posiadających wkładki silikonowe. Zabieg powiększania biustu za pomocą tłuszczu odbywa się w kilku etapach i rozkłada się nawet do sześciu sesji. Przeprowadzany on jest w znieczuleniu miejscowym. W roli wypełniacza stosuje się tłuszcz pobrany od pacjenta np. z bioder, z ud, z brzucha, czy z pośladków. Najpierw musi nastąpić zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu z pewnych okolic ciała, a potem dopiero następuje wstrzykiwania go w piersi pacjentki. Piersi po powiększeniu tłuszczem wyglądają naturalnie, a efekty są stałe. I po zabiegu od razu można przystąpić do swoich codziennych obowiązków.
– Inną również bezoperacyjną metodą powiększania piersi jest użycie kwasu hialuronowego. Kwas taki jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje u ludzi i u bakterii. W medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz w postaci żelu. Jest on wstrzykiwany w piersi lub inne części ciała w celu ich powiększenia. Lecz efekt takiego powiększenia nie jest trwały. Utrzymuje się najwyżej ponad dwa lata. Również tak, jak wypełnianie tłuszczem zabieg ten jest uznawany za bezpieczną metodę powiększania biustu.
Jedynym mankamentem jest cena zabiegu, która kształtuje się różnie, lecz zawsze jest ona duża. Gdyż jest to koszt nawet do kilkunastu tysięcy zł. za jeden zabieg.